Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Doğum Günü Organizasyonu, Doğum Günü Partisi Nasıl Planlanır?

07 Temmuz 2012 · Kategorisi: Genel, Organizasyon Firmaları, Organizasyonlar

Günümüzde artık popüler olan cafe ve bar partileri yerine evde düzenlenen doğum günü organizasyonları. Bunun için çeşitli mekanlar özel günler düzenlese de evinizde yaşayacağınız rahatlığı başka bir mekanda bulmanız pekte mümkün değil. Dilerseniz kendi yapacağınız çalışmalar dilerseniz bir organizasyon şirketinden alacağınız danışmanlık ile istek ve arzularınıza göre doğum günü organizasyonu yapabilirsiniz.

 

Doğum Günü Organizasyonu, Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır, Doğum Günü Organizasyon Şirketleri, Doğum Günü Parti Organizasyonu; Doğum Günü Partisi Nasıl Yapılır, Doğum Günü Organizasyonu İstanbul, Doğum Günü Partisi Nasıl Planlanır, Doğum Günü Partisi Nasıl Hazırlanır

Doğum Günü Partisi Nasıl Planlanır?

İşte ideal ve şık doğum günü organizasyonu için yapılması gerekenler.

Size özel bir liste çıkarın;

Bir parti düzenlemeden önce yapacağınız ilk şey, size özel bir liste hazırlamak olmalı. Hazırlayacağınız listede yer vermeniz gereken ilk şey kimleri davet edeceğiniz olmalı. Bunu son güne bırakmak, sizi oldukça zor bir durumda bırakabilir ve kararsız kalabilirsiniz.

Doğum günü organizasyonu yapacağınız ortamı belirleyin;

Doğum günü organizasyonu yapacağınız alanı belirlemek yapmanız gereken ikinci şey olacaktır. Dilerseniz bunu evinizde gerçekleştirebilir dilerseniz bir organizasyon şirketinden yardım alabilirsiniz. Biz sizin için her iki durumu da işledik. Öncelikle evinizde vereceğiniz bir daveti organize edelim.

Evinizde kırılacak ya da zarar görecek eşyaları bir kenara ayırın ve ortamdan onları uzaklaştırın. Doğum gününde sizi üzecek sürprizleri önceden ortadan kaldırın. Büyük ve orta alanda duracak bir masa vereceğiniz yemek ve süslemeler için yeterli olacaktır.

Evin ya da seçeceğiniz mekanın süslenmesi ise işin en renkli kısmı olacaktır. Mumlar seçilecek ilk süsleme olabilir. Çeşitli renk ve boylarda seçeceğiniz mumları evinizin ya da mekanın belirlediğiniz bölgelerine yerleştirin. Ayrıca balonları da unutmamak gerekiyor.

Servis edeceğiniz yiyecekleri belirleyin;

Doğum gününüzde sizinle birlikte olacağınız insanlara sunacağınız yiyecekleri hazırlamaya başladınız mı? Seçeceğiniz yiyecekleri açık büfe şeklinde sunmak, kimin ne kadar yemek istediğini kendi kararına bırakmak adına daha doğru olacaktır. Açık büfede çeşitli kanepeler, pasta ve börekler, hatta özel çeşitlere bile yer verebilirsiniz. Ayrıca kuruyemişleride unutmayın.

Doğum gününde çalacak parçaları belirleyin;

Parti ya da doğum gününde çalacak hareketli ve neşeli parçaları belirlemek son aşama. Evet, ortamı yumuşatacak parçalara da yer verebilirsiniz ancak çoğunluğu hareketli parçalara ayırın. Ayrıca ortama karaoke gibi oyunlarla da renk katabilirsiniz.

Çocuklarım için doğum günü organizasyonu düzenlemek istiyorum. Hangi şirketle çalışmalıyım?

Eğer, çocuğunuz için böyle bir organizasyon gerçekleştirmek istiyorsanız ya da kendiniz için bir organizasyon şirketinden yardım almak istiyorsanız bütçeyi siz belirleyebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan çeşitli aktiviteleri ekleyebilir ya da eleyebilirsiniz.

Animatörler: Doğum günü organizasyonları ve çocukların vazgeçilmez eğlencelerinden olan animatörler, çeşitli aktiviteler ile hoş bir gün yaratabilir. Genel olarak bu aktiviteler içerisinde kostüm olarak, Palyaço, Pamuk Prenses, Örümcek Adam, Batman gibi karakterler öne çıkmakta.

Sihirbaz ve Jonglör: Evet, doğum günü organizasyonlarının en renkli kısımlarından biriside sihirbaz ve jonlörlerin oluşturduğu bölümdür. Jonglör, top, halka ve labut gibi çeşitli araçlarla şovlar gerçekleştirmekte.

Hangi firmalar tercih edilebilir?

Bu tamamen size ve bulunduğunuz bölgeye kalmış bir durum. Ancak size birkaç öneride bulunabiliriz.

Kozmopolik: Çeşitli organizasyon ve partileri düzenleme ile ilgilenen kozmopolitiğe, msn@kozmopolitik.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bando Catering: Bando Catering, organizasyonunuz ne kadar büyük olursa olsun her türlü seçenek için en uygun organizasyon şirketlerinden birisi. Kendilerine 0212 260 85 95 telefonu arayarak ya da www.bandocatering.com adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakın.