Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Düğün Hazırlıkları ve Düğün Bütçesi

Hayatın en önemli kararlarından biri olan evlilik kararının taçlandığı düğünler, herkes için rüya gibidir, herkes her detayın kusursuz olmasını ister her şeyin tam hayalinde ki gibi olmasını ister. Ancak günümüzde ki ekonomik şartlar neticesinde her çiftin bütçesi, tam hayalinde ki düğünü yapmaya yetmiyor. Bu da en büyük problemlerden bir tanesi haline gelmiş durumda. Nişanlı çiftler, düğün yüzünden evlenmekten çekiniyorlar ve kaçınıyorlar. Bu da gayet doğal tabi ki düğün kelimesi geçtiğinde aklınıza gelmeyen o kadar masraf çıkıyor ki.

Aslında çiftlerin birbirlerine karşı en önemli sınavlarından bir tanesidir düğün. Çünkü finansal açıdan birbirlerine destek olmak zorundalar, kararlarına saygı duymak zorundalar ve ortak karar almak zorundalar.  Bu sınavdan alnının akıyla, göğüs gererek çıkan çiftler, sonradan yaşanacak sorunlara da beraber göğüs germeyi öğreniyorlar.

Parasal Konularda Açık Olun

Özellikle erkeklerde, nişanlısıyla veya sevgilisiyle para konuşmama konusu vardır. Aslında bu çok yanlış bir kanı, eğer evlenecek iseniz, bir hayatı beraber geçirerek, tek yürek tek vücut olacaksanız, her konuyu detaylarına kadar konuşmanız gerekmektedir. Evlenince başınızın ağrımasını istemiyorsanız, geliriniz ne kadar ?, borçlarınız ne kadar ? birikmiş paranız ne kadar ? gibi soruları birbirinize açık olayan beyan edin, bu konunun önemi büyüktür, çünkü düğün konusunda kendi bütçenize karar verirsiniz, ortak olarak adım atarsanız, ilerisi için sağlam adımlar atmış olursunuz.

Düğünün Detaylarını ve Önceliklerini Belirleyin

Belkide düğün konusunun en can alıcı noktası burasıdır. Partneriniz ile, düğünün detaylarını konuşmak, özellikle kadınlar için önemli bir unsurdur ve değer verdiğinizi gösterir. Bunun yanında, hayalleriniz paylaşın, düğün hangi mekanda olacak ?, pasta nasıl olacak ? gelinlik nasıl olacak ? kaç kişi davet edilecek ? mekan dekorasyonu nasıl olacak ? gibi sorularda birbiriniz ile fikir alışverişinde bulunmanız gerekmektedir. Bu sayede birbirinizin isteklerini öğrenmiş olursunuz, bu fikir alışverişi ilerleyen safhalarda düğün bütçesini ayarlamak için önem teşkil etmektedir.

Düğünde Önceliklerinizi Belirleyin

Düğün planlamasında büyük öneme sahip olan önceliklerin belirlenmesi, bir çok sorunun hallolmasına yardımcı olacaktır. Düğün konusunda önceliklerinizi belirleyin, çünkü bu önceliklerden kısıntı yapmazsınız, ben şunu istiyorum, sen şunu istiyorsun, demek ki ikimizinde vazgeçebileceği yerlerden kısarak, parasal açıdan rahatlayabiliriz. “Ben bunu kesinlikle istiyorum, bu olsun” gibi fikir alışverişleriyle, düğün organizasyonunun genel taslağını çıkartabilirsiniz.

Düğünden Önce Masrafları Hesaplayın

Tabi ki evdeki hesap çarşıya uymaz. Ancak, önceden tüm ihtiyaçlarınız listeleyip bir piyasa araştırması yapmanız, en azından düğünün ne kadara mal olacağı hakkında bilgi edinmenizi sağlar ve gerekli kısıtlamalar için ön hazırlık olmuş olur.

Düğün Organizasyon Firmaları

Ülkemizde organizasyon konseptleri gittikçe yaygınlaşmaya başladı, bu alanda hizmet veren bir çok alanda çalışmalar yapıyorlar. Düğün, parti, doğum günü, mezuniyet balosu, iş toplantıları gibi bir çok özel günde organizasyon firmalarına başvurabilirsiniz. Düğün organizasyonu konusunda ise firma ile anlaştığınız takdirde, bütün dertlerden kurtulmuş oluyorsunuz, düğün heyecanı içerisinde, sizlere profesyonel olarak her detayı istediğiniz tarzda hazırlayan birilerinin olması size çok yardımcı olacak. Tamamen kendi seçimleriniz doğrultusunda hazırlık yapan düğün organizasyon firmaları, diğer düğün hazırlık modellerine göre daha uygun fiyata hazırlayabiliyorlar.

Düğün Fuarları

Düğün fuarları bir çok ilde evlenecek çiftlere alternatif  ve çeşitlilik sunmak için düzenleniyor, buraları gezerek, gelinlik, pasta, mekan, dekor gibi bir çok detayı seçebilirsiniz. Bu fuarların avantajı, bir çok firmayı gezerek en ucuzunu seçme şansına sahip olursunuz.  Bu sayede her çeşidi görerek, partneriniz ile birlikte karar verebilirsiniz.

Düğün Yapacak Olanlara Birikim Önerisi

İlerleyen tarihlerde düğününüz var ise ve bu kesinleşmiş ise, maddi anlamda  düğünü en problemsiz bir şekilde atlatmanın yolu, birikimlerinizi kullanmaktan geçer. Kredi gibi ileride sorun yaratabilecek finansal tercihler yerine, düğünden önce hem siz hemde partneriniz birikim yaparak, düğününüzde kullanabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakın.