Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Düğün Mekanlarının Süslemesinde Bütçenin Önemi

Hayatınızın en özel ve en anlamlı günü, eşiniz ile hayatınızı birleştireceğiniz gündür. Bu gün, öyle bir gün haline gelmektedir ki, hem eşinizin ve sizin beğendiğiniz bir gün olmalıdır; hem de konuklarınız, sizinle birlikte oldukları zamanlarda mutlaka, düğününüzün güzelliğini hatırlamalıdırlar. Bu nedenle, düğün organizasyonunun etkin bir şekilde yapılması gerekmektedir. Düğün organizasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de, düğün mekanları süslemesidir.

Düğün mekanları süslemesi, elbette ki oldukça önemli bir konudur. Hem göz zevkine hitap etmeli, hem konukların rahatını ön planda tutmalı; hem de bütçeye uygun olmalıdır. Ancak düğün mekanlarının süslenmesi için de, her zaman olduğu gibi, bütçe ön plana çıkartılmaktadır. Bir düğün organizasyonunun fiyatı uygunsa, daha basit bir düğün mekanı süslemesinden faydalanılırken, fiyatın yukarılara çekilmesi, düğün mekanı süslemesinin daha şık bir hal almasını sağlamaktadır.

Gelin masası ile, gelin masasında yer alan çiçeğin görsel etkilenmelerden faydalanılarak süslendiği bir düğün mekanında, 300 – 500 sandalye arası sandalyenin, beyaz, özel ithal kumaş ile süslenmesi, balon giriş ve düğün giriş tagları; ve bir kaç dakikalık volkanlar, gelin ve damadın dans ederken daha görsel bir görünüm yaratmaları açısından kullanılmaktadır. Bu şekilde gerçekleştirilmiş olan bir düğün mekanı süslemesinin fiyatı, biraz uygun gibidir; ancak, volkan sayısının arttırılması, sandalye sayısının arttırılması, ferforjeden yapılmış bir gelin yolu süslemesi; ve tül süslemeler, sahnede yapılacak olan balon süslemesi, masa üstlerine yerleştirilen çiçekler; ve çiçeklerin ortasında yer alan mumlar ile, konuk masalarının süslemesi, düğün mekanında, düğün sırasında gerçekleştirilecek olan sis gösterileri, yine masaların üzerine yapılacak olan boncuk, ışıltı ya da nazar boncuğu süslemesi, masa üstlerinde yapılacak olan, şamdan çiçek ve mumlu süslemeler ise, düğün mekanı süslemesinde biraz daha görselliğe önem veriyor olmaları nedeniyle, daha pahalıya mal olan düğün mekanı süslemeleridir.

Bu alternatifler arasında tercih yaparken, kişilerin, hem bütçelerini; hem de zevklerini ön planda tutmaları gerektiğini unutmamaları gerekir. Aksi takdirde, süslemede ve harcamada sınır tanınmamaktadır.

 

Bir yorum bırakın.