Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

En özel ve güzel günlerden birisi olan düğün törenlerine güzel ve şık bir organizasyon ile girmek en doğru seçim olacaktır. Evet, biraz telaş biraz sıkıntı olacak ancak bunlar bu özel günün tuzu biberi olacaktır. Düğün, damat ve kız tarafının ilk defa bir araya geldiği bir alan olduğu için üzerinde daha uzun düşünülmesi gereken bir organizasyon. Günümüzde gelişigüzel aceleye getirilen organizasyonlar yerine daha planlı ve programlı bir çalışma daha güzel bir sonuç doğurabilir. Bunun için gerekli adımları kısaca sizler için derledik.

Düğün hazırlıkları, Düğün Organizasyonu, Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır, Düğün organizasyonunda neler olmalı

Düğün Organizasyonunda Neler Olmalı?

Ne tür bir davet vermek istiyorsunuz?

Öncelikle nasıl bir davet vereceğinize karar vermeniz gerekmekte. Eğer düşük bir bütçeye sahipseniz, nikah sonrası pasta ve hafif bir içecek ikram edebilirsiniz. Bunu kokteyl şeklinde de sunabilirsiniz. Bunun için nikah sonrası 1-2 saat sürecek ayakta verilecek ikramlar (kanepe, çeşitli pasta ve aperatifler) olarak görebilirsiniz. Ancak ayakta bir davet vermek istemiyorsanız masa ve sandalye kombinesiyle açık büfe tarzı bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Kokteyllerin en büyük avantajı her aile bireyinin daha iç içe olması ve daha kolay bir biçimde kaynaşmasıdır. Ancak siz resmi bir düğün yapmak istiyorsanız, oturma düzenine uygun masaya servisli bir tercih gerçekleştirebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz, oturma düzeni ve planını kendiniz belirlemenizdir. Her ne kadar düğün dahi olsa, uyumsuz aile bireylerinin bir araya gelmesi o güzel günü kötü bir anıya dönüştürebilir. Bu nedenle isim ve masa numaralandırması daha doğru olacaktır.

Menüyü belirleyin

Nasıl bir davet vereceğinize karar verdikten sonra ikinci aşamada menüyü belirleyin. Düğünün size ait olduğunu unutmadan kendi zevkinize göre çeşitler seçebilirsiniz. Ancak ailenizi, gelenek ve göreneklerinizi, ağız tatlarınızı göz önüne alarak tercihler yapmalısınız. Eğer siz Anadolu kültürü içeren bir düğüne yabancı lezzetler servis ederseniz tercihiniz fiyasko olacaktır. Ayrıca verilecek ürünlerin sunuluş şekline, tazeliğine ve lezzetine dikkat edin.

Düğün organizasyonlarında Catering Firma tercihi

Bir düğünün şekli kadar içeriği de önemlidir. Mekan, yemek vb tercihlerin bir uyum içerisinde olması o düğünü daha anlamlı kılacaktır. Catering hizmeti veren firmalar tüm bu bütünlüğü tek bir parçada birleştirerek uygun ve doğru şeyi tercih etmenize yardımcı olmaktadır.

Doğru catering hizmeti veren şirketi tercih ettiğinizde tüm detaylardan sizi kurtarabilirler ancak siz yinede organizasyon yerini, oteli, mekanı, çalışanları ve diğer detayları kendi gözünüz ile inceleyin ve isteklerinizi belirtin.

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün organizasyonuna nasıl bir planlama yapılmalı?

Sizin için düğün öncesi uygun bir planlama şekli hazırladık. Bu plana göre sizde düğününüzü şekillendirebilirsiniz.

Düğünden 4 Ay Önce;

Davet edeceğiniz tahmini kişi sayısını ve bütçenizi hazırlayın. Düğün şeklini belirledikten sonra nikah saati ve tarihini ayarlayın. Düğün organizasyonu için gerekli görüşmeleri gerçekleştirin. Geçici bir menü oluşturarak zaman kazanmaya çalışın.

Düğünden 3 Ay Önce;

Artık düğün organizasyonunun gerçekleşeceği mekanı ve diğer detayları kesinleştirin. Organizasyonda görevli olan kişiler ile önceden bir toplantı gerçekleştirin.

Düğünden 2 Ay Önce;

Catering şirketine kesin davetli sayısını bildirin ve mümkünse oturma düzeni ve şeklini hazırlamış olun.

Düğünden 2 Hafta Önce;

Catering hizmeti veren firma ile son toplantınızı gerçekleştirin. Gerekli ihtiyaçları temin edin.

Düğün Günü;

Artık her türlü detayı tamamlamış olmalısınız. Bugün tamamen sizin ve tamamen size özel, tadını çıkarın.

Bir yorum bırakın.