Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Gelinlik Seçerken Bunları Unutmayın

Her genç kızın hayalidir, düğününde en güzel gelinliği giymek; ancak genç kızların çelişkileri de bu noktada başlar: düğün günlerinde, hayallerindeki gelinliği mi tercih etmelidirler, yoksa yılın moda gelinlik modelleri arasından mı tercih yapmalıdırlar? Bu önemli noktada, mutlaka ayrım yapmanız gerekmektedir, hem güzel bir gelinlik seçmeli, hem hayallerinizi gerçekleştirmeli, hem de yılın modasından uzak kalmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, hayatınızda bir sefer giyecek olduğunuz gelinliğinizin seçiminden dolayı pişmanlık duyabilirsiniz ki çocukluğunuzdan beri büyüyerek gelişen bu hayalinizi gerçekleştirmezseniz, bu durum sizi oldukça üzecektir.

Tüm bu noktalarla birlikte, gelinlik seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine de kısaca bir göz atacak olursak, herşey den önce, gelinliğinizi seçmeye düğünden altı ay önce başlamanız gerektiğini belirtmek isteriz. İnternetten ve moda dergilerinden bulmuş olduğunuz; ve beğendiğiniz gelinlik modellerini, bir dosya içerisinde saklamalı, ve gelinlik alışverişine çıktığınızda, bu modelleri bulmaya çalışmalısınız. Sonrasında ise, bu modelleri tek tek deneyerek, vücudunuza en çok yakışanı seçmeye özen göstermelisiniz.

Gelinlik denerken, mutlaka, gelinliğin altına giyeceğiniz ayakkabı ve iç çamaşırlarınızı da yanınızda götürmelisiniz. Çünkü, gelinlikler, iç çamaşırı ve ayakkabılarla model değiştirebilirler. Bunun yanında, gelinliği üzerinize giydiğinizde, oynama, oturma; ve yürüme provaları da yapmaya başlamalısınız. Düğün gününüzde, gelinliğinizle bir bütün olacağınızı unutmadan provalarınızı gerçekleştirmelisiniz.

Aynı zamanda, gelinliğinizi seçerken, arkadaş ve aile büyüklerinin de tecrübe ve tavsiyelerinden faydalanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Düğününüzün gerçekleşeceği mekanın konseptine uygun bir gelinlik seçmeniz gerektiğini de aklınızdan çıkartmamalısınız elbette.

 

Bir yorum bırakın.