Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

30 Ocak 2010 · Kategorisi: Evlilik Hazırlıkları, Genel

Hayalinizdeki gelinliği seçerken; düğün ya da nikâh töreninizin yapılacağı mekân, vücut tipiniz ve fotoğraf çekiminde rahat hissetmenizi sağlayacak detaylara önem vermelisiniz.

Size hem rahatlık verecek hem de prenses gibi hissetmenizi sağlayacak gelinlik modeli kesinlikle bulunabilir.

Gelinlik Uzunluğu

Gelinliğinizin ister kabarık olsun ister düz; rahatça yürümeniz için gelinlik eteğinin ön kısmının yerden biraz yüksek olmasına özen gösterin. Gelinlik boyu; hatırlamak istemeyeceğiniz düğün sırasında takılıp düşme sahnesine bile neden olabilir.


Gelinlik Kumaşı

Gelinliğinizin vücut tipinize uygun modeliyle birlikte kumaşı da önemlidir. Mevsime ve mekâna göre kumaş seçimi yapılmalıdır. Yaz aylarında; tül, şifon, ipek, tafta gibi kumaşları, kış aylarında; saten, krep, mikado, saten düşes gibi tok duran kumaşlar tercih etmelisiniz.


Düğün Mekânlarına Göre Gelinlik Seçimi

Düğün ya da nikâh töreninizin yapılacağı mekâna göre gelinlik seçimi yaparsanız; hem ortamla uyumlu olursunuz hem de rahat edebilirsiniz. Balo salonundan yapılacak düğünlerde; gösterişli, kabarık modeller; kır düğünü ya da tekne gibi açık havada yapılacak düğünlerde hafif kumaştan, sade gelinlikler seçmelisiniz.


Gelinlik Modeli

Vücudunuzda beğenmediğiniz noktaları gizleyecek, beğendiğiniz yerlerinizi vurgulayacak modeller tercih etmelisiniz. Sırtınızı beğeniyorsanız; ölçülü sırt dekolteli gelinlik modeli sizin için uygun olacaktır.


Diğer Öneriler

Gelinlik diktirmek için zamanınız yoksa moda evlerinin hazır gelinliklerinden birini seçebilir, istediğiniz model çevirmek için aksesuarlarla eklentiler yaptırabilirsiniz.


Ekonomik Çözüm

Yeni bir gelinlik almak için ekonomik durumunuz yeterli değilse kiralayabilir ya da arkadaşınız, ailenizden birinin gelinliği üzerinde ufak değişiklikler yaparak kullanabilirsiniz.


 

Bir yorum bırakın.