Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Müzik Organizasyonları Ne Şekilde Gerçekleştirilir

28 Nisan 2011 · Kategorisi: Müzik Organizasyonu, Organizasyonlar

Organizasyon şirketleri, müzik organizasyonlarını gerçekleştirirken, bir takım uygulamaları, belirli bir işlem sıralamasına göre gerçekleştirmek zorundadırlar. Hele ki, gerçekleştireceğiniz konser organizasyonu için, yurtdışından sanatçı geitrecekseniz, şu uygulamaların sırasını karıştırmadan konser organizasyonunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir:

Konser organizasyonu yabancı bir sanatçı için gerçekleştirilecekse, herşeyden önce, yabancı uyruklu kişilerin, Türkiye’de çalışma izinlerinin alınması gerekecektir. Bunun ardından da, konserde kullanılacak ekipmanın gümrükten geçirilmesi için, geçici ithalat izinlerinin alınması gerekmektedir. Yurtdışından gelecek olan kişilerin, seyahat, konaklama; ve diğer genel ihtiyaçlarının da organizasyon şirketi tarafından karşılanması gerekmektedir.

Herhangi bir konser ya da müzik organizasyonunun, tanıtım, basın; ve halkla ilişkiler organizasyonlarının da, organizasyon firması tarafından yapılması gerekmektedir. Bir konserin ya da müzik çalışmasının tanıtımının yapılmasının gerekliliği, konsere olan talebin, yapılan tanıtımın başarısı ile arttırılmasıyla doğru orantılı olarak değişmektedir.

Konser organizasyonu ve müzik organizasyonunda, ekibin emniyeti de organizasyon firması tarafından sağlanmak zorundadır. Kişilerin güvenliklerinin, organizasyon şirketi tarafından sağlanması gerekmektedir. Konser organizasyonu aynı zamanda, yurtdışından gelecek olan sanatçı için gerekli vergi işlemlerinin de yapılmasını gerekli kılmaktadır. Başka bir ülkeden gelen sanatçının, Türkiye’den konser ücreti alıp, parayı yurtdışına götürmesi, olabilecek bir durum değildir; ve devlet bunun hesabını her zaman istemektedir.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından bir de mekan seçiminin yapılması gerekmektedir. Mekan seçiminin yapılması için de valiliklerden izin alınması ve bunun gibi daha pek çok formaliteye ihtiyacı bulunmaktadır.

 

Bir yorum bırakın.