Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Uygun Fiyata Nasıl Düğün Organizasyonu Yapabiliriz?

29 Mart 2011 · Kategorisi: Genel

Hepimiz bu özel günün en mükemmel olmasını istiyoruz ve bunu istemekte de haklıyız. Ancak düğün organizasyonu için belirlediğimiz kısıtlı bir bütçe varsa o zaman bir düğün organizasyonunda neler var öncelikle bunlara bakalım.

dugun-organizasyonlari

Evlilik kararı aldınız düğün için harcama yapacağınız bir bütçe oluşturun. Diyelim ki 250 kişilik bir davetli listesi olacak buna göre bir bütçe oluşturdunuz. Bugün için uzun zamandır düşündüğünüz hayalleriniz olabilir. Kısıtlı bir bütçe ile bazı hayallerinizden fedakarlık yapmanız gerekebilir. Düğün organizasyonlarında belki sizin önceden göremediğiniz bir takım hizmet bedelleri olabilir. Düğün yapma kararı aldığınızda, yurt dışında olduğu gibi düğün organizasyonu firmasına gidebilir bu düğün için ayırdığınız bütçenizi belirterek neler yapmanız gerektiğini, nereyi seçmeniz gerektiğini ve bir düğünde ne gibi masraflar çıkıyor diye organizasyon şirketlerinden fikir alabilirsiniz. Düğün organizasyon firmalarının büyük bölümü bu görüşme istekleriniz için vakit ayıracaklar ve size bu konuda gereken desteği vereceklerdir.

Düğün organizasyonunda yapılacak masraflar belli başlı olarak şunlardır;

Birinci olarak düğünü yapacağınız mekana kişi başı ödeyeceğiniz bedeller var. Bu en başta konuşulması gereken ve en önemli konudur.
İkinci olarak oradaki düğün mekanın süslenmesi, dekore edilmesi ile ilgili ödenecek kişi başına ödenecek rakamlar var. Düğün salonları veya mekanlarının süslenmesi , dekore edilmesi sınırsız bir bütçe ile olabileceği gibi sınırlı bir bütçeyle de gerçekleştirilebilir.
Üçüncü olarak ise nikah şekeri, davetiye, fotoğraf, video, barkavizyon gibi hizmet bedelleri var.
Bunların dışında ses, ışık, müzik, sanatçı hizmetleri için verilecek ücretler var.

Bütçenize uygun olanları toparlayıp bu doğrultuda düğün organizasyonu gerçekleştirmenizi öneririm.

Bir yorum bırakın.