Düğün, Nişan Organizasyonları ve Mekanları Organizasyon Firmalari ve Fiyatları

Yemek Organizasyonları Hakkında Genel Bilgi

17 Nisan 2011 · Kategorisi: Genel, Organizasyon Firmaları, Organizasyonlar

Yemek organizasyonu yaptırmak isteyen kişi ya da kurumların belirli amaçları bulunmaktadır. Yemek organizasyonları genellikle, açılış, özel kutlama, düğün nişan ve sünnet şeklindeki kutlamalar, bayi toplantıları; ve yıl dönümü kutlamaları gibi aktiviteler amacı ile düzenlenmektedir. Bu aktivitelerin bazıları, kişilerin hayatında bir kez yaşanırken; bazıları da senede bir sefer yaşanabilmektedir. Bu nedenle, güzel ve akılda kalıcı olmalı; ve tüm konukların memnuniyetleri sağlanmalıdır.

Yemek organizasyonlarını düzenleyen kişiler, dilerlerse, organizasyonun düzenleneceği yerin yemek anlaşması olan firmalardan yemek talep ederler; isterlerse de; ve eğer organizasyonun düzenleneceği yerin anlaşması da var ise, başka bir catering firması ile, yemekler konusunda anlaşabilirler. Bu nedenle, yemek organizasyonu için farklı seçeneklerin bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Yemek organizasyonları, kokteyl, kokteyl prolange, coffee break, brunch, gardenparty, barbekü, catering ve açık büfe şeklinde düzenlenebilmektedir. Davetin şekline göre belirlenecek olan yemek organizasyonu, açık büfe şeklinde olacak ise, masa düzeninde bir oturma şeklinin söz konusu olduğu yemek organizasyonunda yer alan menünün tüm yemekleri, bir büfede sergilenmektedir. Konuklar bu büfeden, istedikleri yemekleri tercih ederek alırlar. Set menü yemek organizasyonlarından daha çok beğenilen organizasyon türü, yemek organizasyonlarında açık büfe yemektir.

Yemek organizasyonu eğer, set menü şeklinde olacak ise, yine masa düzeninde bir oturma şekli belirlenir; ve menüde bulunan tüm yemekler, konuklara, belirli bir kalıp dahilinde servis edilerek dağıtılır. Set menü yemek organizasyonunda genellikle ilk olarak ordör yani soğuk mezeler servis edilir. Daha sonra ise, ara sıcak; ve sıcak yemeklerin servisi yapılır. En son servis ise, tatlı, meyve, çerez gibi yiyecekler ile tamamlanmaktadır.

 

Bir yorum bırakın.